Filter za komprimirani zrak P F005 3/8" 1000 l/min 3μm - prethodni
Out of stock
| Tip filtera | Predfilter |
|---|---|
| Filtracija (µm) | 3 |
| Protok (l/min) | 1000 |
| Protok (m3/h) | 60 |
- Airpress isporučuje iz vlastitog skladišta!
- Trebate savjet? Kontaktirajte nas!
- Zahvaljujući našem znanju, imate najbolji proizvod.
- Više od 60 godina iskustva u tehnologijama komprimiranog zraka.
Filtr kompresovanog zraka P F005 3/8" 1000 l/min 3μm - Predfiltr
Filtr kompresovanog zraka efikasno uklanja čvrste čestice, vodu, aerosole ulja, ugljikovodike i pare iz sistema kompresovanog zraka. Koristi se kao Prefiltr za koalescentne filtre ili za uklanjanje prašine nakon adsorpcionih sušača. Filtr ima sposobnost zadržavanja 99.9999% čestica veličine 1 µm. Dodatno je opremljen automatskim ispustom kondenzata, koji omogućava automatsko uklanjanje kondenzata ili drugih neagresivnih tečnosti iz sistema kompresovanog zraka.
Takav filtr obezbjeđuje efikasno pročišćavanje zraka i lak je za održavanje zahvaljujući automatskom sistemu uklanjanja kondenzata.
Tehnička specifikacija
- Tip filtra: Prefiltr, stepen filtracije u odnosu na čestice veličine 1μm
- Automatski ispust kondenzata
- U setu se nalazi: kućište, uložak, ispust kondenzata AOK16B
- Radni pritisak: 0 - 16 bar
| Osobina | Vrijednost |
|---|---|
| SKU | 450110A-P |
| Serija | P |
| Protok zraka (l/min) | 1000 |
| Tačnost filtracije (µm) | 3 |
| Maks. pritisak (bar) | 16 |
| Opseg temp. okoline (°C) | 1.5 - 65 |
| Priključak | 3/8 |
| Dimenzije A (visina, mm) | 189 |
| Dimenzije B (prečnik, mm) | 88 |
| Težina (kg) | 0.600000 |
| SKU | Serija | Protok zraka (l/min) |
Tačnost filtracije (µm) |
Maks. pritisak (bar) |
Opseg temp. okoline (°C) |
Priključak | A - visina (mm) |
B - prečnik (mm) |
Težina (kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 450110A-P | P | 1000 | 3 | 16 | 1.5 - 65 | 3/8" | 189 | 88 | 0.600000 |
Materijali
- Filtrirajući element: Akrijske vlakna (filter materijal)
- Kućište filtra: Aluminijum (kućište), PA6 (poklopac), NBR (brtva), sa zaštitom od korozije (prajmer u prahu)
- Automatski ispust kondenzata: PA6 (kućište), NBR (brtva)
Napomena! Indikator je dodatna opcija i ne dolazi u standardnom setu.
U ponudi Airpress-a dostupni su sljedeći tipovi filtera i mikrofiltera
| Tip | Opis |
|---|---|
| P | Prefiltri, stepen filtracije 3 µm. |
| R | Prefiltri, stepen filtracije 1 µm. |
| M | Mikrofilter 0,1 µm, ostatak ulja ≤ 0,1 mg/m³. |
| S | Mikrofilter 0,01 µm, ostatak ulja ≤ 0,01 mg/m³. |
| A | Uložak sa aktivnim ugljem 0,01 µm, ulje ≤ 0,005 mg/m³. |
| A2 | Uložak sa molekularnim sitom, 0,01 µm, ulje < 0,005 mg/m³, klasa 0/1 ISO 8573-1. |
| Kod | Tip | Stepen filtracije | Ostatak ulja | Klasa ISO 8573-1 |
|---|---|---|---|---|
| P | Prefiltr | 3 µm | – | – |
| R | Prefiltr | 1 µm | – | – |
| M | Mikrofilter | 0,1 µm | ≤ 0,1 mg/m³ | – |
| S | Mikrofilter | 0,01 µm | ≤ 0,01 mg/m³ | – |
| A | Aktivni ugalj | 0,01 µm | ≤ 0,005 mg/m³ | – |
| A2 | Molekularno sito | 0,01 µm | < 0,005 mg/m³ | 0 / 1 |
Naša ponuda uključuje filtre različitih klasa filtracije, prilagođene specifičnim zahtjevima kvaliteta zraka u sistemima kompresovanog zraka.
| EAN | 8712418395679 |
|---|---|
| Proizvođač | Airpress Polska Sp. z o.o. |
| Težina (kg) | 0.6 kg600 g |
| Visina (mm) | 189 mm1.89 dm |
| Promjer (mm) | 88 |
| Serija | P |
| Materijal kućišta | Aluminij |
| Materijal elementa | Akrilna vlakna, celuloza |
| Tip filtera | Predfilter |
| Tip odvodnje kondenzata | Automatski |
| Zamjenjiva patrona | Yes |
| Senzor udaljenosti | No |
| Regulator pritiska | No |
|---|---|
| Filtracija (µm) | 3 |
| Povez za zrak (") | 3/8 |
| Radni pritisak (bar) | 0 - 16 |
| Maksimalni pritisak (bar) | 16 |
| Protok (l/min) | 1000 |
| Protok (m3/h) | 60 |
| Minimalna temperatura okoline (°C) | 1.5 |
| Maksimalna temperatura okoline (°C) | 65 |
| Napon (V) | 230 V / 50 Hz / 1 Ph |
| Dužina kabla (m) | 2.9 m |
| SKU | 450110A-P |