Kompresor šrafasti APS 10 IVR Combi Dry X G3 10 bar 10 KM/7.5 kW 328 - 1081 l/min 500 l
Out of stock
| Snaga motora (KS / kW) | 10.0 KS / 7.5 kW |
|---|---|
| Varijabilna brzina (IVR) | Yes |
| Brzina pumpe (obr/min) | 960-2415 |
| Spremnik zraka | Yes |
| Sušilo | Da |
| Maksimalni pritisak (bar) | 10 |
| Minimalni protok zraka (l/min) | 328 L/min5.467 L/s |
| Minimalni protok zraka (m3/h) | 19.68 m³/h5.467 dm³/s |
| Maksimalni protok zraka (l/min) | 1,081 L/min18.017 L/s |
| Maksimalni protok zraka (m3/h) | 76.62 m³/h1.277 m³/min |
| Napon (V) | 400 V / 50 Hz / 3 Ph |
- Airpress isporučuje iz vlastitog skladišta!
- Trebate savjet? Kontaktirajte nas!
- Zahvaljujući našem znanju, imate najbolji proizvod.
- Više od 60 godina iskustva u tehnologijama komprimiranog zraka.
APS 10 IVR Combi Dry X G3 – promjenjiva obrtna kompresor vijak s ubrizgavanjem ulja
APS 10 IVR Combi Dry X G3 sa spremnikom 500l je kompresor vijak sa promjenjivom brzinom obrtanja, dizajniran s ciljem postizanja visoke efikasnosti i niske potrošnje energije. Opremljen je evropskim kompresorskim blokom, IE5 motorom u ultra premium klasi, inverterom nove generacije i AirVision One kontrolerom. Ova kombinacija omogućava stabilan, energetski efikasan rad i jednostavno upravljanje cijelim procesom proizvodnje komprimiranog zraka. Idealno rješenje za svakodnevni rad u zahtjevnim industrijskim uslovima.
Prednosti vijčastih kompresora serije APS X G3
- Kompresor je opremljen visokoefikasnim modulom vijka nove generacije, dizajniranim i proizvedenim u Evropi, koji garantuje veći protok uz manju potrošnju energije
- Modul vijka je direktno povezan sa motorom (Direktan pogon 1:1), što eliminira potrebu za korišćenjem reduktora. Zbog toga se smanjuju gubici energije, a efikasnost kompresora značajno raste.
- Kompresor je opremljen evropskim kontrolerom AirVision One, koji prati rad uređaja u realnom vremenu. Omogućava prediktivnu dijagnostiku, minimizira rizik od zastoja i značajno pojednostavljuje servis.
- Kombinacija kompresorskog bloka sa inverterom omogućava širok opseg rada sa promjenjivim obrtajima (IVR), što znači da kompresor može raditi pri nižim obrtajima kada je potražnja za komprimovanim zrakom manja. Zbog toga se postiže niža potrošnja energije kao i manje mehaničko trošenje putem smanjenja startova motora.
- Ukupni trošak vlasništva (TCO) je optimizovan i obuhvata: trošak kupovine, potrošnju energije, potrošni materijal i servis kao i troškove zastoja. U praksi, to znači manje zastoja, duže periode između servisa i stabilnu efikasnost.
- Tehnologija sa promjenjivim obrtajima IVR garantuje glatko pokretanje koje smanjuje naprezanja, produžava vijek trajanja i garantuje veliku uštedu energije pri promjenjivim potrebama za zrakom
- Umjesto da nudi odvojene modele 8 bara i 10 bara, ova serija je po defaultu konfigurisana na 10 bara, sa mogućnošću prebacivanja na 8 bara direktno u kontroleru. Tako imate veću fleksibilnost prilagodbe instalaciji i bolju efikasnost rada.
Uporedba energetske efikasnosti serije vijčastih kompresora APS X G3
Pri pretpostavci godišnje potražnje od 100 000 m³ komprimovanog zraka i radnog pritiska od 8 bara:
| Osobina | APS 10 X FS | APS 10 IVR X G2 | APS 10 IVR X G3 |
|---|---|---|---|
| Snaga (kW) | 7,5 | 7,5 | 7,5 |
| m³/min pri 8 bara | 0,92 | 1,05 | 1,277 |
| m³/h pri 8 bara | 55,2 | 63 | 76,62 |
| Potrošnja energije (kWh/h) | 7,5 | 7,5 | 7,5 |
| m³ / 1 kWh | 7,36 | 8,40 | 10,216 |
| kWh / 1000 m³ | 135,87 | 119,05 | 97,89 |
| m³ pri 2000 RBH | 110 400 | 126 000 | 153 240 |
| Potrebni RBH za 100 000 m³ | 1 811,59 | 1 587,30 | 1 305,14 |
| Potrebni kWh za 100 000 m³ | 13 586,96 | 11 904,76 | 9 788,57 |
| Ušteda kWh vs APS 10 X FS | 0 | 1 682,19 | 3 798,39 |
| Ušteda % vs APS 10 X FS | 0 | 14,13% | 38,80% |
| Model | Snaga (kW) |
m³/min pri FAD @ 8 bara |
m³/h pri FAD @ 8 bara |
Potrošnja energije (kWh/h) |
m³ / 1 kWh | kWh / 1000 m³ | m³ pri 2000 RBH |
Potrebni RBH za 100 000 m³ |
Potrebni kWh za 100 000 m³ |
Ušteda kWh vs APS 10 X FS |
Ušteda % vs APS 10 X FS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| APS 10 X FS | 7,5 | 0,92 | 55,2 | 7,5 | 7,36 | 135,87 | 110 400 | 1 811,59 | 13 586,96 | 0 | 0 |
| APS 10 IVR X G2 | 7,5 | 1,05 | 63 | 7,5 | 8,40 | 119,05 | 126 000 | 1 587,30 | 11 904,76 | 1 682,19 | 14,13% |
| APS 10 IVR X G3 | 7,5 | 1,277 | 76,62 | 7,5 | 10,216 | 97,89 | 153 240 | 1 305,14 | 9 788,57 | 3 798,39 | 38,80% |
Stvarne uštede energije mogu biti još veće, jer gornje poređenje ne uzima u obzir dodatne gubitke koji proizlaze iz ponovljenih struja pokretanja stacionarnog kompresora, kao i privremenog povećanja snage uzimane iz mreže. Zbog promjenjivog profila rada instalacije (broj startova, fluktuacija opterećenja, promjenjiva potražnja za komprimovanim zrakom) nije moguće precizno procijeniti ove vrijednosti, što ide u prilog rješenjima sa regulacijom brzine obrtanja (IVR).
Dodatne prednosti
- Optimizacija potrošnje energije zahvaljujući inverteru koji automatski prilagođava brzinu obrtanja motora trenutnim potrebama za zrakom. To omogućava uštede energije do 50% i smanjenje ukupnih troškova životnog ciklusa uređaja za 30% u roku od 5 godina.
- Tih rad zahvaljujući radijalnom ventilatoru, koji osigurava nivo buke od 60 dB(A), omogućavajući montažu kompresora blizu mjesta korištenja.
- Kompaktna konstrukcija, koja omogućava laku montažu u ograničenom prostoru.
Šta utiče na visoku energetski efikasnost vijčastog kompresora?
- Sinhroni motor sa trajnim magnetima u energetskoj klasi Ultra Premium IE5.
- Inverter sa pojačanom efikasnošću, koji omogućava uštede energije do 50% u poređenju sa stacionarnim kompresorima.
- Direktan pogon 1:1, eliminirajući gubitke energije na motoru.
Preporučena upotreba
Kompresor APS 10 IVR Combi Dry X G3 sa spremnikom od 500l je idealan za mala i srednja industrijska preduzeća, koja trebaju fleksibilan, efikasan izvor komprimovanog zraka sa promjenjivim potrebama. Odlično se pokazuje u aplikacijama koje zahtevaju precizno upravljanje potrošnjom energije i praćenje efikasnosti, kao što su radionice, proizvodne linije ili skladišni sistemi.
S obzirom na to da je kompresor energetski efikasan, odlično će se pokazati u svim aplikacijama gdje je štednja energije važna.
Konfiguracije
- Osnovni model: bez spremnika i sušača
- COMBI model: integrisani spremnik 270 L ili 500 L
- COMBI DRY model: integrisani spremnik 270 L ili 500 L i sušač zraka
| EAN | 8712418441345 |
|---|---|
| Proizvođač | Airpress Polska Sp. z o.o. |
| Težina (kg) | 360 kg |
| Dužina (mm) | 1,945 mm1.945 m |
| Širina (mm) | 630 mm6.3 dm |
| Visina (mm) | 1,620 mm1.62 m |
| Pogon | Direktno pogonjen 1:1 |
| Pokretanje | Inverter |
| Tip motora | PM |
| Snaga motora (KS / kW) | 10.0 KS / 7.5 kW |
| Klasa energetske efikasnosti motora | IE5 |
| Kompresorska glava | x7,5-g3 |
| Broj faza | 1 |
| Varijabilna brzina (IVR) | Yes |
| Brzina pumpe (obr/min) | 960-2415 |
| Upravljačka ploča | AirVision One |
| Dostupni jezici | Holandski, Poljski, Njemački, Francuski, Španski, Engleski, Ruski |
| Spremnik zraka | Yes |
| Kapacitet vazdušnog spremnika (L) | 500 |
| Galvanizirani spremnik | No |
| Sušilo | Da |
| Napon sušila (V) | 230 |
| Hladivo | R513A |
| Zapremina rashladnog zraka (m3/h) | 950 m³/h15.833 m³/min |
|---|---|
| Opterećenje (rad/odmor %) | 100/0 |
| Maksimalni pritisak (bar) | 10 |
| Minimalni radni pritisak (bar) | 6 bar |
| Slobodni protok zraka pri 8 bara (l/min) | 1,277 L/min21.283 L/s |
| Besplatna isporuka zraka pri 10 bara (l/min) | 1,081 L/min18.017 L/s |
| Minimalni protok zraka (l/min) | 328 L/min5.467 L/s |
| Minimalni protok zraka (m3/h) | 19.68 m³/h5.467 dm³/s |
| Maksimalni protok zraka (l/min) | 1,081 L/min18.017 L/s |
| Maksimalni protok zraka (m3/h) | 76.62 m³/h1.277 m³/min |
| Nivo buke na 0 m dB(A) | 60 |
| Nivo buke na 4 m (dB(A)) | 40 |
| Glavni priključak za zrak (") | 3/4 |
| Minimalna temperatura okoline (°C) | 5 |
| Maksimalna temperatura okoline (°C) | 45 |
| Bez ulja | No |
| Kapacitet ulja (L) | 4.6 |
| Struja (A) | 17 |
| Napon (V) | 400 V / 50 Hz / 3 Ph |
| Napojni kabel | 4 x 2,5 mm2 |
| Timer start-stop | Ne |
| Autoregulacija praznog hoda | Ne |
| SKU | 369212-IVR-G3 |