Kompresor vijkasti APS 20 IVR Combi Dry X G3 10 bar 20 KM/15 kW 1100 - 2160 l/min 270 l
Out of stock
| Snaga motora (KS / kW) | 20,0 KS / 15,0 kW |
|---|---|
| Varijabilna brzina (IVR) | Yes |
| Brzina pumpe (obr/min) | 1920-3360 |
| Spremnik zraka | Yes |
| Sušilo | Da |
| Maksimalni pritisak (bar) | 10 |
| Minimalni protok zraka (l/min) | 1,100 L/min18.333 L/s |
| Minimalni protok zraka (m3/h) | 66 m³/h1.1 m³/min |
| Maksimalni protok zraka (l/min) | 2,420 L/min40.333 L/s |
| Maksimalni protok zraka (m3/h) | 145.2 m³/h2.42 m³/min |
| Napon (V) | 400 V / 50 Hz / 3 Ph |
- Airpress isporučuje iz vlastitog skladišta!
- Trebate savjet? Kontaktirajte nas!
- Zahvaljujući našem znanju, imate najbolji proizvod.
- Više od 60 godina iskustva u tehnologijama komprimiranog zraka.
APS 20 IVR Combi Dry X G3 – promjenjiva obrtna kompresor vijak sa injekcijom ulja
APS 20 IVR Combi Dry X G3 sa rezervoarom od 270l je kompresor vijak sa promjenjivom brzinom obrtanja, dizajniran za visoku efikasnost i nisku potrošnju energije. Opremljen je evropskom vijčanom jedinicom, IE5 motorom u ultra premium klasi, novom generacijom invertera i AirVision One kontrolerom. Ova kombinacija čini da uređaj radi stabilno, energetski efikasno i omogućava lako kontrolisanje cijelog procesa proizvodnje komprimovanog vazduha. Idealno rešenje za svakodnevni rad u zahtjevnim industrijskim uslovima.
Prednosti kompresora vijak serije APS X G3
- Kompresor je opremljen visoko efikasnim modulom vijka nove generacije, dizajniranim i proizvedenim u Evropi, koji garantuje veći protok uz manju potrošnju energije
- Vijčani modul je direktno povezan sa motorom (direktni pogon 1:1), što eliminiše potrebu za korišćenjem zupčanika. Tako se smanjuju gubici energije, a efikasnost kompresora značajno raste.
- Kompresor je opremljen evropskim kontrolerom AirVision One, koji prati rad uređaja u realnom vremenu. Omogućava prediktivnu dijagnostiku, minimizira rizik od zastoja i značajno pojednostavljuje servis.
- Veza vijčane jedinice sa inverterom omogućava širok opseg rada promjenjive brzine (IVR), što znači da kompresor može raditi pri nižim obrtajima kada je potražnja za komprimovanim vazduhom manja. Zahvaljujući tome, ostvaruje se niža potrošnja energije i manja mehanička potrošnja smanjenjem startova motora.
- Ukupni trošak posjedovanja (TCO) je optimizovan i obuhvata: trošak nabavke, potrošnju energije, potrošni materijal i servis kao i troškove zastoja. U praksi to znači manje zastoja, duže periode između servisa i stabilnu efikasnost.
- Tehnologija promjenjive brzine IVR garantuje glatki start, koji smanjuje naprezanja, produžava vijek trajanja i garantuje veliku uštedu energije prilikom promjenjive potražnje za vazduhom
- Umjesto da nudi odvojene modele 8 bara i 10 bara, ova serija je podrazumevano konfigurisana na 10 bara, sa mogućnošću prebacivanja na 8 bara direktno u kontroleru. To omogućava veću fleksibilnost prilagođavanja instalaciji i bolju efikasnost rada.
Uporedba energetske efikasnosti serije kompresora vijak APS X G3
Pod pretpostavkom godišnje potražnje od 100 000 m³ komprimovanog vazduha i radnog pritiska od 8 bara:
| Osobina | APS 10 X FS | APS 10 IVR X G2 | APS 10 IVR X G3 |
|---|---|---|---|
| Snaga (kW) | 7,5 | 7,5 | 7,5 |
| m³/min pri 8 bara | 0,92 | 1,05 | 1,277 |
| m³/h pri 8 bara | 55,2 | 63 | 76,62 |
| Potrošnja energije (kWh/h) | 7,5 | 7,5 | 7,5 |
| m³ / 1 kWh | 7,36 | 8,40 | 10,216 |
| kWh / 1000 m³ | 135,87 | 119,05 | 97,89 |
| m³ pri 2000 RPM | 110 400 | 126 000 | 153 240 |
| Potrebni RPM za 100 000 m³ | 1 811,59 | 1 587,30 | 1 305,14 |
| Potrebni kWh za 100 000 m³ | 13 586,96 | 11 904,76 | 9 788,57 |
| Ušteda kWh vs APS 10 X FS | 0 | 1 682,19 | 3 798,39 |
| Ušteda % vs APS 10 X FS | 0 | 14,13% | 38,80% |
| Model | Snaga (kW) |
m³/min pri FAD @ 8 bara |
m³/h pri FAD @ 8 bara |
Potrošnja energije (kWh/h) |
m³ / 1 kWh | kWh / 1000 m³ | m³ pri 2000 RPM |
Potrebni RPM za 100 000 m³ |
Potrebni kWh za 100 000 m³ |
Ušteda kWh vs APS 10 X FS |
Ušteda % vs APS 10 X FS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| APS 10 X FS | 7,5 | 0,92 | 55,2 | 7,5 | 7,36 | 135,87 | 110 400 | 1 811,59 | 13 586,96 | 0 | 0 |
| APS 10 IVR X G2 | 7,5 | 1,05 | 63 | 7,5 | 8,40 | 119,05 | 126 000 | 1 587,30 | 11 904,76 | 1 682,19 | 14,13% |
| APS 10 IVR X G3 | 7,5 | 1,277 | 76,62 | 7,5 | 10,216 | 97,89 | 153 240 | 1 305,14 | 9 788,57 | 3 798,39 | 38,80% |
Stvarne uštede energije mogu biti još veće, jer gornje poređenje ne uzima u obzir dodatne gubitke nastale usled ponovljenih struja pokretanja klasičnog kompresora i sa tim povezanog trenutnog povećanja snage preuzete iz mreže. Zbog promenljivog profila rada instalacije (broj startova, fluktuacija opterećenja, promenljiva potražnja za komprimovanim vazduhom) nije moguće precizno proceniti ove vrednosti, što ide u korist rešenja sa regulacijom brzine obrtanja (IVR).
Dodatne prednosti
- Optimizacija potrošnje energije zahvaljujući inverteru koji automatski prilagođava brzinu obrtanja motora trenutnoj potražnji za vazduhom. To omogućava uštede energije do 50% i smanjenje ukupnih troškova životnog ciklusa uređaja za 30% u toku 5 godina.
- Tiha rad zahvaljujući radialnom ventilatoru, koji obezbeđuje nivo buke na nivou od 65 dB(A), omogućavajući montažu kompresora blizu mesta korišćenja.
- Kompaktna konstrukcija, koja omogućava lakšu montažu u ograničenom prostoru.
Šta utiče na visoku energetsku efikasnost kompresora vijak?
- Sinhroni motor sa trajnim magnetima u Ultra Premium IE5 energetskoj klasi.
- Inverter sa pojačanom efikasnošću, koji omogućava uštede energije do 50% u poređenju sa klasičnim kompresorima.
- Direktni pogon 1:1, koji eliminiše gubitke energije na motoru.
Preporučena primena
Kompresor APS 20 IVR Combi Dry X G3 sa rezervoarom od 270l je idealan za mala i srednja industrijska preduzeća, koja traže fleksibilan, efikasan izvor komprimovanog vazduha uz promjenjivu potražnju. Odlično se uklapa u aplikacije koje zahtevaju precizno upravljanje potrošnjom energije i praćenje efikasnosti, poput radionica, proizvodnih linija ili skladišnih sistema.
S obzirom na to da je kompresor energetski efikasan, odlično će se uklopiti u sve aplikacije gde je ušteda energije bitna.
Konfiguracije
- Osnovni model: bez rezervoara i sušača
- COMBI model: integrisani rezervoar 270 L ili 500 L
- COMBI DRY model: integrisani rezervoar 270 L ili 500 L i sušač vazduha
| EAN | 8712418447354 |
|---|---|
| Proizvođač | Airpress Polska Sp. z o.o. |
| Težina (kg) | 390 kg |
| Dužina (mm) | 1,645 mm1.645 m |
| Širina (mm) | 676 mm6.76 dm |
| Visina (mm) | 1,765 mm1.765 m |
| Pogon | Direktno pogonjen 1:1 |
| Pokretanje | Inverter |
| Tip motora | PM |
| Snaga motora (KS / kW) | 20,0 KS / 15,0 kW |
| Klasa energetske efikasnosti motora | IE5 |
| Kompresorska glava | x15-g3 |
| Broj faza | 1 |
| Varijabilna brzina (IVR) | Yes |
| Brzina pumpe (obr/min) | 1920-3360 |
| Upravljačka ploča | AirVision One |
| Dostupni jezici | Holandski, Poljski, Njemački, Francuski, Španski, Engleski, Ruski |
| Spremnik zraka | Yes |
| Kapacitet vazdušnog spremnika (L) | 270 |
| Galvanizirani spremnik | No |
| Sušilo | Da |
| Napon sušila (V) | 230 |
| Hladivo | R513A |
| Zapremina rashladnog zraka (m3/h) | 1,400 m³/h23.333 m³/min |
|---|---|
| Opterećenje (rad/odmor %) | 100/0 |
| Maksimalni pritisak (bar) | 10 |
| Minimalni radni pritisak (bar) | 6 bar |
| Slobodni protok zraka pri 8 bara (l/min) | 2,420 L/min40.333 L/s |
| Besplatna isporuka zraka pri 10 bara (l/min) | 2,160 L/min36 L/s |
| Minimalni protok zraka (l/min) | 1,100 L/min18.333 L/s |
| Minimalni protok zraka (m3/h) | 66 m³/h1.1 m³/min |
| Maksimalni protok zraka (l/min) | 2,420 L/min40.333 L/s |
| Maksimalni protok zraka (m3/h) | 145.2 m³/h2.42 m³/min |
| Nivo buke na 0 m dB(A) | 65 |
| Nivo buke na 4 m (dB(A)) | 45 |
| Glavni priključak za zrak (") | 1 |
| Minimalna temperatura okoline (°C) | 5 |
| Maksimalna temperatura okoline (°C) | 45 |
| Bez ulja | No |
| Kapacitet ulja (L) | 8.1 |
| Struja (A) | 29.8 |
| Napon (V) | 400 V / 50 Hz / 3 Ph |
| Napojni kabel | 4 x 6 mm2 |
| Timer start-stop | Ne |
| Autoregulacija praznog hoda | Ne |
| SKU | 369214-IVR-270G3 |